Posted in Bieżnia

Na te kwestie zwróć uwagę przy wyborze bieżni

Nachylenie pasa bieżni Bieżnia to naprawdę świetne urządzenie do ćwiczeń (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Bieznie-1023.html). Wiele osób marzy, aby mieć swoją własną w domu. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem takiego sprzętu?…czytaj dalejNa te kwestie zwróć uwagę przy wyborze bieżni

Posted in Bieżnia

Bieżnia dla spragnionych ruchu

Regularna aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na człowieka! Wielu trenerów fitness podkreśla, że żeby odpowiednio zadbać o siebie i być w dobrej kondycji, nie należy codzienne katować się serią trudnych ćwiczeń,…czytaj dalejBieżnia dla spragnionych ruchu

Posted in Bieżnia

Bieżnia – trening w domu

Alternatywą do całorocznego biegania, bez względu na warunki pogodowe może być bieżnia treningowa. Jest to jeden z najbardziej popularnych sprzętów, który można spotkać na siłowni, jak i w różnych strefach…czytaj dalejBieżnia – trening w domu

Na te kwestie zwróć uwagę przy wyborze bieżni

Nachylenie pasa bieżni

Bieżnia to naprawdę świetne urządzenie do ćwiczeń (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Bieznie-1023.html). Wiele osób marzy, aby mieć swoją własną w domu. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem takiego sprzętu?

Pierwsza kwestia to nachylenie pasa bieżni. Potocznie mowa o auto kącie. Pozwala nam dostosować biegowy pas do kondycji, jak i możliwości sportowych danego użytkownika. Pozwala nam po prostu chodzić lub też biegać pod górkę. Jest to niezwykle ciekawa opcja dla osób, które się przygotowują do biegów lub górskich wycieczek. W przypadku elektrycznych bieżni kąt maksymalny nachylenia wynosić nawet może dwadzieścia stopni. Zależnie od konkretnego modelu, regulacja kąta jest manualna lub też automatyczna Manualna oznacza, że musimy użyć bolca stalowego. Ta automatyczna pozwala na zmianę przy użyciu panela sterującego.

Powierzchni biegania

Niezmiernie ważna jest także sama powierzchnia biegania. Ma ona spory wpływ na nasz komfort, jak i bezpieczeństwo ćwiczeń. Wielkość biegowego pasa określa jego długość, wymiary oraz szerokość. Przy wyborze bieżni szczególną uwagę zwróćmy na długość pasa. Użytkownik go powinien dopasować nie tylko do swojego wzrostu, ale także wagi i długości nóg. Kwestia ta jest bardzo ważna, ponieważ bieżnia źle dobrana sprawi, że trening będzie dla nas bardzo uciążliwy.

Obciążenie maksymalne

U każdego użytkownika obciążenie maksymalne będzie inne. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, że nie każda bieżnia będzie dla osób ważących pod 100 kilogramów odpowiednia. Przy niektórych modelach obciążenie maksymalne wynosi od 100 do 110 kilogramów. Jeśli mamy problem z nadwagą, to tę zależność koniecznie musimy wziąć pod uwagę. Przed zakupem dowiedzieć się powinniśmy także tego, jaka jest nośność bieżni. Zbyt mocne obciążenie bieżni wpłynie na pewno na jej żywotność, pracę silnika, zużycie amortyzatorów, jak i zużycie pasa. Niektóre elektryczne bieżnie z bardzo mocnym silnikiem umożliwiają trening nawet użytkownikom, którzy ważą do 150 kilogramów. Jest jeszcze jedna zależność. Mowa o tym, że bieżnie w zdecydowanie niższej cenie będą miały mniejszy analogicznie zakres nośności. Wynosi najczęściej do stu kilogramów. Im sama cena będzie wyższa, tym nośność danej bieżni się zwiększy. Niektóre modele dostępne na rynku, wyróżniają się nośnością nawet do dwustu kilogramów.

W związku z tym zastanówmy się nad wyborem konkretnego modelu. Poświęćmy nieco czasu na przemyślenie wszystkiego i cieszmy się domowymi treningami.