Posted in Bieżnia

Na te kwestie zwróć uwagę przy wyborze bieżni

Nachylenie pasa bieżni Bieżnia to naprawdę świetne urządzenie do ćwiczeń (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Bieznie-1023.html). Wiele osób marzy, aby mieć swoją własną w domu. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem takiego sprzętu?…czytaj dalejNa te kwestie zwróć uwagę przy wyborze bieżni

Posted in Bieżnia

Bieżnia dla spragnionych ruchu

Regularna aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na człowieka! Wielu trenerów fitness podkreśla, że żeby odpowiednio zadbać o siebie i być w dobrej kondycji, nie należy codzienne katować się serią trudnych ćwiczeń,…czytaj dalejBieżnia dla spragnionych ruchu

Posted in Bieżnia

Bieżnia – trening w domu

Alternatywą do całorocznego biegania, bez względu na warunki pogodowe może być bieżnia treningowa. Jest to jeden z najbardziej popularnych sprzętów, który można spotkać na siłowni, jak i w różnych strefach…czytaj dalejBieżnia – trening w domu

Bieżnia – trening w domu

Alternatywą do całorocznego biegania, bez względu na warunki pogodowe może być bieżnia treningowa. Jest to jeden z najbardziej popularnych sprzętów, który można spotkać na siłowni, jak i w różnych strefach fitness. Bieżnia jest dla wielu podstawowym sprzętem treningowym, a jej zaletą jest to, że umożliwia wykonanie treningu bez wychodzenia z domu. Pozwala ona na bieganie, nawet jeśli za oknem pada śnieg lub deszcz, co dla wielu jest powodem do rezygnacji z treningu.

Bieżnia w domu – zalety posiadania

Zakup bieżni treningowej do domu niesie za sobą wiele zalet. Obecny tryb życia wielu ludzi powoduje, że na dbanie o siebie i swoje ciało przeznaczają oni niewiele czasu. Zorganizowanie przynajmniej dwa razy w tygodniu wyjścia na siłownię wydaje się dla wielu bardzo trudnym zadaniem. Bieżnia domowa umożliwi wykonanie treningu bez wychodzenia z domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o swoją kondycję i poprawić wytrzymałość. Nie trzeba tracić czasu na wychodzenie z domu i dojazdy na siłownię lub zmaganie się z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Jaką bieżnię wybrać?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje bieżni treningowych:

  • bieżnia magnetyczna,
  • bieżnia elektryczna.

Bieżnia magnetyczna do rozruchu potrzebuje siły ludzkich mięśni. To człowiek rozpoczynając trening, napędza taśmę. Musi mocno zaangażować się w rozruch, ale może sam nadawać sobie tempo pracy, jednak mięśnie zmuszone są do większego zaangażowania, co z kolei pozytywnie wpłynie na sylwetkę.

Bieżnia elektryczna do rozruchu potrzebuje energii elektrycznej. Taśma jest napędzana przez silnik, który uruchamiany jest za pomocą prądu. Bieżnia elektryczna ma możliwość regulacji tempa pracy, wymusza więc odpowiednie tempo na ćwiczącym. Posiada również możliwość zmiany kąta nachylenia, dzięki czemu zmienia się intensywność treningu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bieżni?


Bieżnie treningowe mogą różnić się od siebie pod wieloma względami, np.:

  • funkcje,
  • parametry techniczne,
  • cena.

Bieżnie są dostępne w różnych rozmiarach. Wymiary bieżni oraz obciążenie to pierwszy aspekt, na który należy koniecznie zwrócić uwagę przed zakupem. Trzeba dostosować bieżnię do wzrostu i wagi osoby ćwiczącej. Warto rozważyć także, czy inne osoby również będą korzystać z bieżni tak, aby nie przekraczały maksymalnego możliwego obciążenia. Bieżnie posiadają również różnej wielkości blaty biegowe. Warto wybrać taką z dużym blatem, co pozwala na wykonywanie bardziej efektywnych treningów.